W sobotę, 14 września na Lewitynie (ul. Bugaj 110) spotkają się miłośnicy jumpstyle’u. To pierwsze tego rodzaju pokazy w Pabianicach.

W programie imprezy, która rozpocznie się o godz.12.00, zaplanowano m.in. pokazy jumperów z całego województwa oraz warsztaty, podczas których tego tańca uczyć będą najlepsi. Spośród widzów organizatorzy wybiorą jury, które oceniać będzie poczynania naszych skoczków podczas trwającej w czasie zlotu ligi jumpstyle. Będą również konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji. Ponadto uczestnicy zatańczą wspólny układ autorstwa Shadow Squad.

Zlot będzie przede wszystkim imprezą integrującą środowisko tancerzy, którzy na co dzień utrzymują kontakt przez sieć i portale społecznościowe.

Na I Regionalny Zlot tego typu tańca zapraszają Miejski Ośrodek Kultury im. Zbigniewa Herberta i działająca w nim ekipa Shadow Squad.

 

Jumpstyle to bardzo energiczny taniec, charakteryzujący się podskokami, w czasie których są wykonywane różne triki, np. wykopy, obroty. Zaczął ewoluować w 1992 roku, łącznie z muzyką jumpstyle na imprezach gabberowych, odbywających się w Belgii, Niemczech i w USA. Jumpstyle dzieli się na wiele grup, m.in. oldschool oraz hardjump, które będzie można zobaczyć na zlocie.