Spektaklom towarzyszyły niewiarygodne emocje. Były łzy wzruszenia, refleksja i chwile zastanowienia się nad tym, co tak naprawdę w życiu jest ważne. Nie zabrakło również dobrej zabawy, śmiechu i integracji.

Rodzice dziewczynki nie kryli wzruszenia.

- Dziękujemy za to, że trwacie z nami w tej nierównej walce, jaką Ania musi toczyć każdego dnia oraz za pokazanie nam, że ta walka ma sens i że trzeba wałczyć dalej – podsumowali wydarzenie.

Ze sprzedaży biletów udało się zebrać 2.400 zł. Ale chętnych do wzięcia udziału w maratonie było więcej niż miejsc na widowni.

- Wielkim sercem wykazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, którzy pomimo tego, że nie mogli być na spektaklu, zebrali dla Ani 200 zł oraz uczniowie z „trzynastki”, którzy uzbierali aż 800 zł – wylicza Katarzyna Tkacz, organizatorka maratonu. - 110 zł wpłacili też ludzie, którzy nie weszli na przedstawienia. W sumie mamy 3.700 zł.

W pierwszy dzień maratonu „Wygramy dla Ani” w dwóch odsłonach wystąpili wolontariusze z „Agrafki”, podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej oraz Ośrodka Edukacji Uzupełniającej przy Ośrodku Profilaktyki i Integracji Społecznej. Drugiego dnia widzowie oglądali spektakl „Zbrodnia niedoskonała” w wykonaniu grupy Siła twórczości oraz „Wizytę, czyli komedię o życiu ze śmiercią w tle” teatru Dla niepoznaki.

Na widowni zasiadły dzieci i młodzież z Przedszkola Miejskiego nr 4, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 9, Szkoły Podstawowej nr 13, Zespołu Szkół nr 3, I Liceum Ogólnokształcącego, Gimnazjum w Dłutowie oraz podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej.

Organizatorem maratonu była grupa wolontarystyczna „Agrafka”.

Ania Mrówczyńska cierpi na Zespół Leigha. To schorzeniem o podłożu genetycznym. Polega na tym, że energia nie jest dostarczana do komórek, co prowadzi do ich szybkiego obumierania, a w konsekwencji do degeneracji mózgu, serca, nerek, całego układu mięśniowego i nerwowego.