3 września zobaczymy „Dziką drogę”. To ekranizacja bestsellerowej, autobiograficznej książki Cheryl Strayed. Nagrodzona Oscarem Reese Witherspoon („Spacer po linie”) w roli kobiety, która uświadamia sobie, że jej życie legło w gruzach i wyrusza na samotną wyprawę przez Stany Zjednoczone, by odnaleźć siebie i poczucie sensu życia.

Tydzień później widzowie obejrzą „Piosenkę” – historię Jeda Kinga, marzącego o karierze piosenkarza autora tekstów. Kiedy mężczyzna poznaje Rose, zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. Po ślubie pisze dla ukochanej żony „Piosenkę”. Utwór staje się wielkim przebojem, a Jed nagle znajduje się w centrum uwagi, w świecie pełnym pokus. Jego życie i małżeństwo zaczynają się rozpadać…

17 września film, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać – „Pięćdziesiąt twarzy Greya” (historia skomplikowanej miłości sadystycznego milionera Christiana Greya i niedoświadczonej studentki, Anastasii Steele).

W ostatni czwartek września MOK zaprasza na „Klub Jimmy’ego”. Tytułowy bohater otwiera klub, w którym można się uczyć, wymieniać poglądy, otwarcie mówić o tym, co się myśli, bawić się, tańczyć. Czy to grzech? Na irlandzkiej prowincji lat dwudziestych ubiegłego wieku nikt by się na coś takiego nie odważył. Nikt, poza Jimmym Graltonem.

Początek seansów o godz. 18.00 w sali ośrodka (ul. Kościuszki 14).