Nazwa projektu „Chowaj do skarpety” nawiązuje do tego, że oszczędzając pieniądze, chowamy je do przysłowiowej skarpety.

- Chcemy ukazać, że pabianicką skarpetą są dobra i usługi lokalne w naszym mieście – mówi Agnieszka Jaksa, koordynator grupy wolontarystycznej „Agrafka”. - Chcemy, aby pabianiczanie inwestowali w pabianicką skarpetę, czyli dbali o mienie i skupiali się na lokalnych usługach (kultura, sport, relaks itp.).

W ramach projektu wolontariusze nagrali spot społeczny, który pokazuje, w jaki sposób „niszczymy” pieniądze z budżetu miasta, czyli nasze własne. Filmik ma uświadomić odbiorcom, że poprzez niszczenie dóbr lokalnych (przystanki, trawniki itp.) traci cała społeczność lokalna. Celem jest również promocja lokalnych towarów i usług.

Link do spotu: https://www.youtube.com/watch?v=9m6zRAV4g8I&feature=youtu.be

Dodatkowo, w ramach projektu w szkołach zostaną przeprowadzone ankiety, w których zbadany zostanie poziom zadowolenia młodzieży z pabianickich ofert edukacji, kultury i sportu.

Zaplanowany został też teleturniej młodzież kontra radni. W teleturnieju wezmą udział przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych i 5 radnych. Przed teleturniejem młodzież otrzyma skrypt zawierający informacje na temat budowy i części składowych budżetu miasta Pabianic. Podczas teleturnieju zmierzą się z „budżetową wiedzą”, a najlepsza drużyna będzie rywalizować z reprezentacją radnych.

Teleturniej odbędzie się 17 marca (czwartek) w godz. 10.00 – 13.00 w świetlicy Zespołu Szkół nr 3.

Koordynatorem teleturnieju jest Joanna Wendler, koordynatorem akcji ankietowej – Malwina Dobrzańska, a koordynatorem kampanii społecznej – Katarzyna Tkacz.