Z okazji 594. urodzin Łodzi na ekstremalne pokazy jazdy motocyklowej w dziedzinach motocross i super enduro urządza Łódzki Klub Motorowy. Równie emocjonujące jazdy pojazdów typu quad i buggy zaprezentuje Łódzki Klub Offroadowy.
 
29 lipca zobaczymy najlepszych zawodników super enduro, quad i motocross na ul. Piotrkowskiej przed Urzędem Miasta Łodzi.
 
Pojedzie też pabianiczanka Agata Stefaniak. Obok niej będziemy podziwiać zawodników zdobywających najlepsze wyniki w Polsce i Europie, którzy w klasyfikacjach klubowych zdobywają najwięcej punktów.
 
Na Piotrkowskiej stanie specjalnie przygotowany tor przeszkód enduro i super enduro, na którym drużyny będą demonstrować umiejętności.
 
Organizatorzy przewidują dużo atrakcji dla najmłodszych: 
- konkursy z nagrodami,
- wyścigi na rowerkach biegowych dla pociech,
- darmowe zdjęcia.
 
-------------------------------
20-letnia Agata Stefaniak kocha szybkość, adrenalinę i wyścigi quadów. Cross country to wyścigi długodystansowe. Polegają na tym, by w określonym czasie pokonać na quadzie jak najwięcej okrążeń po wyznaczonej trasie. 
 
Przygoda pabianiczanki z quadami zaczęła się 7 lat temu. W swoich pierwszych zawodach wystartowała w 2010 roku, gdy miała 15 lat.
 
Najlepszy jak do tej pory wynik Agata osiągnęła w tym roku. Zawody we Francji odbyły się pod koniec stycznia. Zajęła 146. miejsce na około 400 uczestników.
 
- W klasie kobiet byłam piąta. Gdyby nie problemy techniczne, z jakimi zmierzyłam się na trasie, pewnie stanęłabym na podium - przyznaje.
 
Marzy, by w przyszłości wystartować w rajdzie Dakar.