Propozycje na czerwiec:

6 czerwca – „Joe Black” - bez wątpienia jest jednym ze smutniejszych i ciekawszych filmów opowiadających o śmierci. Przedstawia parę ostatnich dni z życia Williama Parisha i jego rodziny. Jest to dla niego bardzo szczególny czas, gdyż dowiaduje się o nadchodzącej śmierci, a zarazem gości u siebie dość specyficzną osobę, która wzbudza wiele kontrowersji wśród ludzi z jego otoczenia.

13 czerwca – „Robin Hood” - Russell Crowe wciela się w rolę legendarnej postaci znanej pokoleniom jako Robin Hood, którego przygody utrwaliły się w powszechnej świadomości i pobudziły wyobraźnię tych, którzy podzielają jego ducha przygody i praworządności. W XIII-wiecznej Anglii Robin i dowodzona przez niego banda rabusiów stawiają czoła korupcji w wiosce i prowadzą rebelię przeciwko koronie, która na zawsze zakłóci równowagą władzy.

20 czerwca – „American Gangster” - to oparta na faktycznych wydarzeniach, opisanych w artykule Marka Jacobsona „The Return of Superfly”, opowieść o Franku Lucasie - narkotykowym bossie z Harlemu, który na przełomie lat 60. i 70. zrewolucjonizował handel heroiną w USA, sprowadzając ją prosto z ogarniętej wojną Azji.

27 czerwca – „Gladiator” - akcja filmu rozgrywa się pod koniec II wieku naszej ery. Schorowany cesarz Marek Aureliusz pragnie uczynić następcą tronu generała Maximusa, jednego z najwybitniejszych rzymskich wodzów. Dowiaduje się o tym syn cezara Kommodus, który nie chcąc dopuścić do przejęcia władzy przez generała, zabija swojego ojca, a Maximusa wraz z całą rodziną skazuje na karę śmierci.

Źródło opisów filmów: Filmweb.