Festiwal Grand Off to najważniejsza inicjatywa promująca kino niezależne w Polsce i jedna z najważniejszych tego typu inicjatyw na świecie.
Powołane do życia w 2006 Światowe Nagrody Filmowe Niezależnych Grand Off to wydarzenie kulturalne, które zwraca uwagę na zjawisko kina niezależnego i nadaje mu odpowiednią rangę, powagę i prestiż. Najciekawsze produkcje niezależne z całego świata poddawane są preselekcji i typowane przez profesjonalną komisję nominacyjną do nagród w jedenastu kategoriach: scenariusz, reżyseria, zdjęcia, montaż, scenografia, aktorka, aktor, fabuła, dokument, animacja oraz najlepszy film polski. Filmy nominowane ocenia międzynarodowa kapituła składająca się z ponad 60 znawców filmu, teoretyków, reżyserów, operatorów, montażystów i aktorów z ponad 30 krajów. Nagrody w postaci statuetek wręczane są na festiwalowej gali, która w tym roku odbędzie się 2 grudnia.
W 2016 roku na nasz festiwal nadesłano 4.000 filmów ze 123 krajów. Najlepsze, niezależne, krótkie filmy z całego świata będziemy mogli zobaczyć w kinie plenerowym Tomi (ul. Gdańska 6) 30 czerwca i 1 lipca o godz. 21.30. Wstęp wolny!