2 października - „Tajemnica Filomeny”. Filomena Lee (Judi Dench) jest prostą, religijną Irlandką. Jako młoda dziewczyna zaszła w ciążę i została odesłana do klasztoru. Tam urodziła dziecko, które zakonnice oddały do adopcji. 50 lat później Filomena postanawia odnaleźć syna. Pomaga jej Martin Sixsmith (Steve Coogan) – błyskotliwy dziennikarz polityczny, zainteresowany kontrowersyjnym tematem.

W drugi czwartek miesiąca widzowie będą mogli zobaczyć „Zniewolonego”. Akcja toczy się w 1841 roku w Ameryce. Mieszkający w Waszyngtonie Salomon Northup – czarnoskóry, wolny i wykształcony człowiek – zostaje podstępem porwany i sprzedany handlarzom niewolników.

16 października obejrzymy film „Melinda & Melinda” - opowieść o grupie mieszkańców Nowego Jorku, którzy zmagają się z takimi problemami, jak nietrwałość miłości, niewierność małżeńska, nowoczesny romans i niemożność komunikacji. Tytułowa Melinda to młoda kobieta o skomplikowanym życiu osobistym, której losy poznajemy w dwóch wersjach: komediowej i tragicznej.

23 października – „2012”, 30 października – „Hemingway i Gellhorn”.