Na otwarciu bawiły się przedszkolaki z „dwójki”, „dwunastki” i „czternastki”. Zabawiali ich aktorzy przebrani za słoneczka. Były balony, konkursy i piosenki.

- Najbardziej podoba mi się zjeżdżalnia – stwierdził Bartuś z PM nr 2. – Są fajne wejścia, poza tym jest wysoka.

Z placu zabaw będą korzystały przede wszystkim dzieci z okolicy.

- Bardzo się cieszę, że wreszcie będzie takie miejsce zabaw dla dzieci. Mieszkam niedaleko i często przychodzę tutaj na spacer z moimi córkami – powiedział Dariusz Doruch, tata Zuzi i Wiktorii.

Urządzenia są nowoczesne i certyfikowane. Zakup i montaż zabawek sfinansowała Fundacja Muszkieterów oraz Magdalena i Krzysztof Chocianowscy, właściciele sklepu Intermarche i Katarzyna Piasecka, prezes Bricomarche. Swój wkład w inwestycję miały również władze miasta, które wyznaczyły i przygotowały teren pod budowę. Na ręce prezydenta, Zbigniewa Dychty trafił akt przekazania placu zabaw.

- Uważamy, że lokalni przedsiębiorcy powinni angażować się w życie miejscowych społeczności. Dlatego czynnie uczestniczymy w różnych inicjatywach realizowanych przez Grupę Muszkieterów i naszą fundację – powiedziała Magdalena Chocianowska.

„Place Zabaw Muszkieterowie” to największa inwestycja prowadzona od sześciu lat przez fundację. Do tej pory zbudowali ich 98 za ponad 2,7 mln zł.

Prezydent stwierdził, że plac zabaw to początek zagospodarowywania skwerku przy ulicy Szarych Szeregów. Kosztowało to Urząd Miejski 30.000 zł. Obowiązkiem urzędników będzie teraz opieka nad placem zabaw, naprawy i konserwacja.