„Nie istnieją na świecie tak zwani 'normalni ludzie', każdy jest na swój sposób odmieńcem." To cytat z komedii Bodo Koxa pt. „Nie panikuj”. Film opowiada o grupie przyjaciół. W opisie do komedii czytamy: „Zygi, Antek i Radzio tworzą zgrany, choć niezwykle egzotyczny tercet. Feralnego dnia, kiedy Zygi po raz kolejny nie dostaje renty, z Antkiem znowu zrywa dziewczyna, a Radzio traci pracę, chłopcy postanawiają się zresetować… znaczy zapić i nie tylko zapić, wszelkie smutki. Podczas libacji Zygi wpada na pomysł, by porwać maskotkę bardzo znanej na całym świecie sieci fastfoodów, której nazwa zaczyna się na "m" i kończy na "s", czyniąc z tego aktu swoisty happening. Pozostała dwójka przyjaciół nie wie, że jest to dla Zygiego pożegnalny happening…”.

Jeśli ktoś chce wiedzieć, co stanie się później, może przyjść w piątek (23 września) do Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Kościuszki 14). Pokaz filmu o godzinie 18.00.

Bodo Kox (wł. Bartosz Koszada) urodził się 22 kwietnia 1977 roku we Wrocławiu. Aktor, scenarzysta, dziennikarz z wykształcenia, ale przede wszystkim niezależny filmowiec z wyboru. Wystąpił w  najbardziej popularnych filmach niezależnych ostatnich lat ("Bolączka sobotniej nocy", "Krew z nosa", "Ugór" reż. D. Matwiejczyka, "Homo Father" reż. P. Matwiejczyka). Rola Pabla we "Krwi z nosa" przyniosła mu nagrodę OFFskara 2005 w kategorii najlepszy aktor. Natomiast za role w "Ugorze" i "Homo Father" otrzymał specjalne wyróżnienie jury Konkursu Kina Niezależnego na XXX FPFF w Gdyni. Film "Nie panikuj" wygrał szereg ogólnopolskich offowych festiwali filmowych, w tym OFF
JAK GORĄCO i BAREJADĘ.