Z tej okazji na klientów będą czekały ciekawe warsztaty. W dziecięcej części restauracji IKEA będą zajęcia z tworzenia kwiatów z papieru i bibuły, wyplatanie wianków oraz słodki poczęstunek.

W centralnym miejscu sali restauracyjnej stanie drzewko, które ozdabiane będzie kwiatami przygotowanymi przez małych artystów. Na wszystkich klientów odwiedzających w weekend Restaurację IKEA Łódź czekać będzie słodki poczęstunek w postaci świeżych truskawek. Będzie kolorowo, rodzinnie i smacznie.

Szwedzki Midsommar to święto obchodzone w weekend poprzedzający Noc Świętojańską. Szwedzi gromadzą się na otwartej przestrzeni – łące lub polanie, zbierają kwiaty, z których wyplatają wianki. W centralnym miejscu stoi tzw. Słup Majowy, który ozdabiany jest zielonymi gałązkami. Uczestnicy Midsommar tańczą, jedzą smaczne potrawy i dobrze się bawią.
Podobnie wygląda polska Noc Kupały. Tradycyjnie rozpala się wówczas ogniska, wokół których odbywają się wróżby i tańce. Dziewczęta puszczają nad rzeką wianki z zapalonymi świecami, a później wraz z chłopcami szukają na mokradłach kwiatu paproci. Te popularne niegdyś zwyczaje, zostały dziś nieco zapomniane, dlatego IKEA Łódź zachęca swoich klientów do świętowania Midsommar, organizując w najbliższy weekend typowo szwedzkie atrakcje dla całej rodziny.