Nie zabraknie również pozycji dla koneserów starego kina. MOK zaprasza w czwartki o godz. 18.00. Wstęp wolny.

7 maja: „Szybcy i wściekli”, czyli sensacja o zmaganiach samochodowych gangów. Szefem jednego z nich jest Dominic Toretto (Van Diesel), który swoje miasto uważa za jeden wielki tor wyścigowy. Drugim wątkiem filmu jest historia młodego policjanta Briana (Paul Walker), mającego wejść do gangu Dominica i odkryć, kto okrada ciężarówki.

14 maja: „Lot nad kukułczym gniazdem” - amerykański film fabularny z 1975 roku w reżyserii Miloša Formana, oparty na książce Kena Keseya. Pełen życia McMurphy (Jack Nicholson) ma nadzieję, że uda mu się bezboleśnie przetrzymać więzienie, jeśli będzie udawał wariata. Plan, z pozoru dobry, obraca się w klęskę, gdy trafia do domu dla psychicznie chorych.

21 maja: „Za szybcy, za wściekli” - sequel „Szybkich i wściekłych” (2001). Udział w filmie powtórzył aktor Paul Walker jako Brian O'Conner, a na ekranie towarzyszył m.in. raperowi Ludacrisowi.

28 maja: „Dziecko Rosemary”:film Romana Polańskiego z 1968 roku, będący ekranizacją powieści Iry Levina. Czwarty pełnometrażowy film Polańskiego zrealizowany na Zachodzie, a drugi po „Wstręcie” podejmujący tematykę kobiecego obłędu.