Prawie godzinne przedstawienie pt. „Alicja po drugiej stronie lustra” powstało dzięki pomocy instruktorów z teatru Na Co-Dzień oraz Otwartej Przestrzeni Cyrkowej Carnival. Premiera pokazu, w którym główną rolę odgrywa taniec z ogniem, została przyjęta z ogromnym uznaniem. Na terenie boiska I Liceum Ogólnokształcącego zgromadził się tłum młodych widzów.

Spektakl został zrealizowany w ramach otrzymanego w maju 2015 roku stypendium na rozwój artystyczny, ufundowanego przez Joannę i Krzysztofa Urbańskich. Pisaliśmy o tym tutaj: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/urbanscy-przyznali-stypendia.html

Premiera była zwieńczeniem półrocznych przygotowań. To dotąd największy pokaz grupy.

Przygotowania do spektaklu rozpoczęły się już w grudniu zeszłego roku. Treningi odbywały się nawet kilka razy w tygodniu i trwały do czterech godzin. Podczas tych spotkań uczestnicy zapoznali się z wieloma dziedzinami współczesnej sztuki cyrkowej: tańcem z ogniem, żonglerką czy tańcem w powietrzu, z których większość zaprezentowali podczas przedstawienia. Do celów treningowych zmodyfikowano nawet salę gimnastyczną liceum, dodając do niej specjalistyczne mocowania oraz długie „chusty wertykalne”. Do ćwiczeń technicznych dodano również zajęcia z gry aktorskiej, improwizacji oraz ruchu scenicznego.

---------------------

STOS to grupa uczniów i absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego. Opiekunem grupy jest nauczyciel języka polskiego Maciej Krawczyk. To jemu na koniec spektaklu grupa złożyła podziękowania.