W sobotę o godz. 14.00 na polu golfowym Arkadia (wejście od Grota-Roweckiego) oficjalnie rozpoczniemy wakacje. Impreza będzie otwarta. Dla maluchów będzie strefa zabawy, czyli zjeżdżalnie i suche baseny. Fanów motoryzacji ucieszy zlot samochodów marki Volkswagen Golf i wystawy nowych samochodów z salonów: Audi, Volvo, Mitsubishi, Jaguar. Kto kocha skutery, będzie mógł je pooglądać i wypróbować. Na pikniku będzie też grill i bar.

- To dzień otwarty golfa, więc można spróbować swoich sił i umiejętności pod okiem instruktorów – zachęca organizator. - Chłopców ucieszy możliwość oglądania od środka wozów straży pożarnej i policji.

Amatorzy sztuki mogą obejrzeć park rzeźby i świetną wystawę malarstwa Jakuba E. A. Werfela, absolwenta Akademii Sztuk Pięknych.

- Podstawowym kierunkiem mojego działania jest malarstwo abstrakcyjne inspirowane naturą, polegające na uchwyceniu, zatrzymaniu na płótnie ulotnych warunków atmosferycznych – mówi o swoich pracach.

Dlaczego maluje grę w golfa?

- Golf to dla mnie pasja. Traktuję i przeżywam ją jednak w bardzo specyficzny i indywidualny sposób. To moje źródło inspiracji – wyjaśnia. - To przestrzeń i kolor, ruch i myślenie.

Turniej golfa rozpocznie się o godz. 8.00. O nagrody walczyć będzie 100 graczy z całej Polski.

 

Motoryzacyjny Turniej Golfowy:

16.00 - wręczenie nagród dla zwycięzców w II Motoryzacyjnym Turnieju Golfa,

16.30 - śpiewa Elvis, czyli Krzysztof Jankowski,

17.30 - pokaz mody w strojach kąpielowych kandydatek na miss,

18.00 – gra Dexter,

19.15 - Dyżurny Satyryk Kraju – kabaret Tadeusza Drozdy.