23 lutego o godz. 19.00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki zobaczymy przedstawienie pt. „Trzy razy łóżko” - komedię małżeńską.

- Ze względu na nagłe i niezależne od nas okoliczności, zapowiadany na ten dzień spektakl „Blondynki wolą mężczyzn” został odwołany - mówi Joanna Rakowska, dyrektor MOK-u. –  W zamian zapraszamy na wspaniałą sztukę Jana Jakuba Należytego „Trzy razy łóżko”, w której wystąpią znani aktorzy teatru i telewizji. Wszystkie bilety zakupione na sztukę „Blondynki wolą mężczyzn” będą honorowane.

Historia sztuki to On i Ona, mąż i żona w alkowie. Trzy potyczki, trzy ważne rozmowy, trzy przełomowe momenty w życiu pewnej pary aktorów. A wszystko pod jedną kołdrą. Gdyby pokusić się o stworzenie rankingu mebli, które odgrywają najważniejszą rolę w życiu człowieka, bez wątpienia łóżko znalazłoby się w ścisłej czołówce. Nic dziwnego zatem, że i małżeństwo ze sztuki Jana Jakuba Należytego rozgrywa swoje namiętności, wątpliwości, ważne decyzje i słabości właśnie w pościelowych dekoracjach. Trzy odsłony, trzy noce, trzy momenty z ich życia, trzy punkty zwrotne – okazuje się, że tyle wystarczy, by opowiedzieć zabawną historię o pewnej parze aktorów. W łóżku On i Ona gubią się i odnajdują do siebie drogę, rozgrywają namiętny dramat i zwykłą, lekko znudzoną codzienność. To małżeńska komedia, która łączy lekkość stylu i żartu z pytaniami w tonie serio (np. „Co jest lepsze: być piersiami reklamy społecznej czy twarzą wieprzowiny?"), przeplatając – jak w życiu – śmiech z powagą.

Autor: Jan Jakub Należyty

Aktorzy: Emilia Komornicka, Lucyna Malec, Marek Siudym, Mateusz Damięcki

Muzyka: Mariusz Telicki

Reżyseria: Piotr Dąbrowski

Scenografia i kostiumy: Małgorzata Żukrowska-Należyty