Filmy pokazywane są w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Kościuszki 14) o godz. 18.00.

7 sierpnia – „Pieśniarz”

Biografia Hectora Lavoe - wielkiej legendy salsy. Hector Lavoe był jednym z najpopularniejszych hiszpańskich piosenkarzy lat 70. Szczególną uwagę zwracano na jego kryształowy głos i nieprzeciętną zdolność do improwizacji. Jego uzależnienie od heroiny i wiele osobistych tragedii doprowadziły jednak do tego, że umarł w wyniku komplikacji związanych z AIDS, w zapomnieniu i biedzie.

14 sierpnia – „The doors”

Film opowiada o Jimie Morrisonie, liderze grupy The Doors. Akcja obejmuje ostatni okres życia legendarnego artysty - od momentu założenia zespołu, po śmierć w wieku 27 lat. Reżyser, zafascynowany mitami współczesnej amerykańskiej kultury, przedstawia swojego bohatera nie tylko jako wybitnego muzyka, ale również osobę egocentryczną, niszczącą swoich najbliższych. Wokalista, wiecznie odurzony alkoholem i narkotykami, ukazany jest jako człowiek zafascynowany śmiercią i dążący do autodestrukcji. Kreacja Morrisona okazała się rolą życia dla Vala Kilmera.

21 sierpnia – „Spacer po linie”

Johnyy Cash był w latach 60. największym rywalem Elvisa Presleya. Wylansował mnóstwo ponadczasowych hitów. Film opowiada o jego dzieciństwie na plantacji bawełny, trudnych stosunkach z ojcem obwiniającym go o śmierć starszego syna, wielkiej sławie, uzależnieniu od narkotyków, a przede wszystkim o szalonej miłości Johnny'ego do piosenkarki June Carter.

28 sierpnia – „Niczego nie żałuję”

Życie Edith Piaf, wielkiej francuskiej piosenkarki, nie było usłane różami. Śledząc jej dramatyczne koleje losu, aż trudno uwierzyć, że udało jej się wspiąć na sam szczyt sławy. Porzucona i wychowana w burdelu, ślepa w dzieciństwie i tułająca się z ojcem, wylądowała w końcu w dzielnicy Paryża, Pigalle, jako ofiara alfonsa. W momencie, kiedy jej kariera zaczyna się na dobre, oskarżona zostaje o morderstwo i zmuszona zacząć wszystko od nowa.