W lipcu MOK zaprasza na wakacyjne spotkania artystyczne, czyli zintegrowane zajęcia o charakterze artystycznym, polegające na zabawie poprzez sztukę. Podczas spotkań wykorzystywane będą elementy plastyki, emisji głosu, tańca, śpiewu i ćwiczeń aktorskich. Teksty wybranych piosenek będą analizowane i przedstawiane poprzez różne formy artystyczne. Zajęcia poprowadzą instruktorzy artystyczni MOK-u.

Również w lipcu odbędą się warsztaty z fotografii otworkowej. Osoby zainteresowane zapoznają się z podstawowymi pojęciami z zakresu fizyki światła, konstrukcją i budową kamery otworkowej (np. z tektury). Warsztaty obejmują również m.in. pokaz przykładowych fotografii otworkowych, przygotowanie ciemni i kamer do wykonania prób fotograficznych, fotografowanie, właściwe wywołanie i utrwalenie wykonanych negatywów, obróbkę negatywów oraz pokaz i omówienie wykonanych na zajęciach fotografii. 

Równie ciekawe zapowiada się w drugim wakacyjnym miesiącu. Do wyboru są: spotkania muzyczno-teatralne, spotkania z piosenką, jak również zajęcia ekologiczne, zajęcia nauki gry na gitarze oraz warsztaty z produkcji biżuterii ekologicznej.

Wzorem lat ubiegłych w letniej ofercie MOK-u znajdują się również projekcje filmowe dla dorosłych (czwartki) oraz bajkowe poranki dla dzieci (poniedziałki i piątki) .

O wycieczkach organizowanych przez placówkę w wakacje pisaliśmy tutaj: http://www.zyciepabianic.pl/wydarzenia/mlode-zycie/szkolne/za-darmo-do-parku-i-zoo.html