- Być może ta książka pomoże wam w wyborze kierunku podróży, zmotywuje i nie będziecie już dłużej odkładać planów – mówi pabianiczanin Michał Cessanis, dziennikarz i sekretarz redakcji „National Geographic Traveler”. - Każda podróż, jak mówią Chińczycy, rozpoczyna się przecież od pierwszego kroku.
Swoją książkę „Opowieści z pięciu stron świata” będzie promował na spotkaniu w bibliotece. Tam też będzie można ją kupić.
- Czeka nas opowieść pełna anegdot i spotkań z ludźmi, których Michał poznał w czasie swych podróży – uważają organizatorzy spotkania. - Podróżuje po całym świecie, docierając do serca odwiedzanych miejsc. To jest właśnie piąta strona świata, w którą nas zabierze. Stąd wziął się też tytuł książki, której jest autorem.

Nie brakuje w niej relacji, magicznych zdjęć, ale też i praktycznych porad dotyczących podróżowania, bazujących na doświadczeniach Cessanisa.
Spotkanie odbędzie się w sobotę (23 kwietnia) o godz. 18.00 w Galerii Ex Libris Miejskiej Biblioteki Publicznej (ul. św. Jana 10). Wstęp wolny.