Na zielonym terenie Pabianickiego Centrum Medycznego podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej integrowali się z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Dziennego Ośrodka Adaptacyjnego. Zorganizowano mini olimpiadę w ramach projektu „Spokojny umysł – zdrowe ciało”.

- Projekt obejmował stworzenie sali do relaksacji w WTZ. Sala będzie wyjątkowym miejscem, w którym osoby niepełnosprawne będą mogły rozładować swoje napięcia i frustracje - informuje Agnieszka Jaksa, kierownik WTZ. - Pozyskane finanse były przeznaczone na zakup fotelu do masażu, rolet, wykładziny, farb, zestawu do aromaterapii i chromoterapii, siedzisk relaksacyjnych.

Podczas mini olimpiady podopieczni wraz z wolontariuszami rywalizowali w dziewięciu konkurencjach, tj.: rzut kaloszem do celu, utrzymanie piórka w górze, przejazd łóżkiem na czas, podawanie szklanki z wodą z ręki do ręki na czas, bieg z oprzyrządowaniem kelnerskim, zbieranie z blatu monety w rękawiczkach, uderzenie kijem hokejowym do bramki, krzyżówka oraz przejście po kółkach.

W olimpiadzie wzięło udział 50 osób.

Niepełnosprawni mieli również okazję uczestniczyć w zajęciach tai-chi i jogi.