8 maja (piątek) o godzinie 19.00 w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Kościuszki 14 otwarcie wystawy fotograficzno-poetyckiej pt. "Białe noce". Autorem prac jest Witold Stawski, urodzony w 1959 roku w Piotrkowie Trybunalskim, fotograf i turysta z zamiłowania. Pisze wiersze i reportaże literackie z podróży. Trzykrotny laureat  Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Rubinową Hortensję”. Należy do grup literackich „Pomosty” i „Abaton”. Prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego NASTOK. Założyciel grupy poetycko-muzycznej „Przeznaczenie”. Członek redakcji pism literackich. Wydał dwa tomiki wierszy („Iskry pod brwiami” w 2002 r. i „Kadry wrażliwości” w 2005 r.) oraz zbiór poetyckich utworów satyrycznych „Dedykowanki” (2005 r.).

Od trzech lat występuje z nową formą przekazu artystycznego. Są to wystawy poetycko-fotograficzne. Zdjęcia Stawskiego są wykorzystywane na okładkach książek i czasopism.

Gościł już w Pabianicach w 1997 roku z wystawą "Kadry wrażliwości". Obecna ekspozycja powstała jako wynik refleksji i wrażeń z podróży odbytej w gronie przyjaciół – turystów w lipcu 2008 r. Wiersze są wynikiem inspiracji obrazami i wrażeniami z tej podróży. Teksty mają bardzo różny charakter, ale nie dominują w nich zachwyty – raczej refleksja, dystans i próba uporządkowania spraw zaległych.