O tym, jak w powiększeniu wygląda pchła czy gąsienica, będzie można przekonać się odwiedzając od 22 kwietnia do 11 maja wystawę Gigantycznych Owadów Porcie Łódź.

Nie każdy wie, że owady należą do najliczniejszej grupy zwierząt. Nie każdy ma także pojęcie o tym, jak są zbudowane. Już niebawem każdy, kto odwiedzi Port Łódź, będzie mógł przekonać się m.in. o tym, jak wygląda aparat gębowy komara, czy ile par odnóży ma gąsienica. Na trzy wiosenne tygodnie do Portu Łódź zawitają gigantyczne owady. Sześć ogromnych eksponatów stanie w różnych miejscach na terenie centrum, a ich rozmiary nie pozwolą klientom przejść obojętnie. Pozostałych dziewięć ogromnych modeli będzie można podziwiać na wystawie głównej, mieszczącej się przy sklepie RTV Euro AGD.

Wszystkie owady, wśród których nie zabraknie biedronki, muchy i bąka, zostały wykonane przez artystę plastyka z dbałością o każdy najdrobniejszy szczegół. Na wystawie będzie można obejrzeć również mniej pospolite okazy, jak: słonik dębowiec, żagnica okazała czy jętkówka karpacka. Najwyższy owad prezentowany na wystawie - zagłębiec trzepiennikowiec - ma aż 3 m wysokości, natomiast najdłuższy – krzyżak łąkowy - aż 3,7 m długości.

Wystawa będzie czynna od 22 kwietnia do 11 maja w godzinach otwarcia centrum. Wstęp jest bezpłatny.