Wystawa Rafała Olbińskiego, grafika, plakacisty i malarza w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Kościuszki 14. Malarz pięknych kobiet zaprasza 26 marca (piątek) o godz. 18.00 na wernisaż pt. Poeta plakatu.

Wikipedia:
Rafał Olbiński (Józef Rafał Feliks Chałupka) urodził się 21 lutego 1943 w Kielcach. Jest malarzem, grafikiem i twórcą plakatów. Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Po studiach zajął się grafiką, współpracując z czasopismem Jazz Forum. W 1981 roku wyjechał do Paryża, skąd rok później wyemigrował na stałe do Nowego Jorku. W 1985 roku podjął pracę jako wykładowca w nowojorskiej School of Visual Arts.
Prace Olbińskiego prezentowane są na całym świecie. Pokazywał je m.in. w: Bibliotece Kongresu, Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Carnegie Foundation w Nowym Jorku, Muzeum Plakatu w Wilanowie.
Artysta współpracuje ze znanymi czasopismami: The New York Times, Newsweek, Businnes Week czy Der Spiegel. Jego twórczość jest nagradzana na wielu konkursach międzynarodowych. Wśród laurów można wymienić pierwszą nagrodę otrzymaną w 1995 roku w konkursie "New York City Capital of the World" - plakat promujący Nowy Jork jako stolicę świata, Międzynarodowy Oskar za najbardziej niezapomniany plakat na świecie w 1994 roku w konkursie "Prix Savignac" w Paryżu czy pierwszą nagrodę w konkursie Instytutu Praw Człowieka w Strasburgu w 1976 roku. Łącznie zgromadził już ponad 100 nagród za swoją twórczość. W Polsce zajmował się m. in. projektowaniem okładek płyt, np. Krzysztofa Klenczona Powiedz stary gdzieś ty był (Pronit SX 1614), Breakoutu Żagiel ziemi (Pronit SX 1821). Przez siedem lat (od 1997 do 2003 roku) regularnie tworzył też okładki polskiego miesięcznika psychologicznego Charaktery i był współtwórcą wizerunku graficznego pisma.