W kategorii szkoły podstawowe - recytacja pierwsze miejsce zajęły: Katarzyna Wawrzyńczak ze Szkoły Podstawowej nr 9, Oliwia Stawicka, również SP 9 i Antonia Wróblewska ze Szkoły Podstawowej w Mogilnie. Drugie miejsce to sukces Jakuba Janaszewskiego (Szkoła Podstawowa w Bychlewie) i Mileny Wiśniewskiej (SP nr 9). Alicja Olejnik (SP nr 9) i Zuzanna Rachfalik (SP nr 5 w Konstantynowie Łódzkim) uplasowały się na trzecim miejscu. Wyróżnienia przyznano: Agnieszce Ignaczak (Szkoła Podstawowa w Chechle), Łukaszowi Kacprzakowi (SP nr 9), Mateuszowi Pesce (SP 9) i Zuzannie Kurek (Szkoła Podstawowa nr 17).

W kategorii szkoły podstawowe - poezja śpiewana wystąpiła Matylda Osińska z „dziewiątki”.

Spośród gimnazjalistów najlepiej recytowały Justyna Ulewicz z Gimnazjum w Lutomiersku i Martyna Tokarczyk z Gimnazjum nr 3. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Kobyszewska z Gimnazjum im. św. Wincentego a’Paulo, a trzecie Magdalena Kik  (Gimnazjum w Ksawerowie) i Lidia Staciwa (Gimnazjum w Dłutowie). Wyróżniono: Elizę Zamolską z Gim. nr 3, Julię Rachfalik z Gimnazjum nr 1 w Konstantynowie Łódzkim, Rafała Kalinowskiego, również gimnazjum w Konstantynowie,

Sandrę Hachułę z Gim. nr 3 i Przemysława Ehmana, też „trójka”.  

W kategorii gimnazja - poezja śpiewana zwyciężyły Agata Brzozowska z Gim. nr 3 i Marta Jacoń z Gim. nr 1. Na drugim miejscu Izabela Mendel z Gim. a’Paulo, a na trzecim Maja Wojtczak z Gim. w Lutomiersku. Jury wyróżniło Martynę Dziubę i Marię Zawadzką z Gim. a’Paulo.

Laureaci dostali nagrody książkowe i dyplomy.

Organizatorem corocznego konkursu jest Młodzieżowy Dom Kultury (ul. Pułaskiego 38).