W dniach 9-13 lipca odbywały się XXXIII zawody o Puchar Wawelu. Wzięło w nich udział 600 zawodników z Polski, Węgier, Ukrainy, Białorusi, Czech, Słowacji, Rosji i Szwecji. Nasz Azymut pojechał w składzie 29-osobowym. Zawody składały się z pięciu etapów. O końcowym wyniku decydowała suma czasów.

Ekipy Azymutu nie dało się nie zauważyć. Najwyżej na podium stanęły Kinga Królik, w kategorii K16 oraz Małgorzata Siess, w kategorii Open.

W elitarnej kategorii seniorów M21 na trzecim miejscu uplasował się Łukasz Gryzio. Łukasz drugie miejsce po 5 dniach walki przegrał tylko o 2 sekundy. Tuż za nim w tej samej kategorii znalazł się Mariusz Pabich. W czołówkach znaleźli się również inni pabianiczanie, w następujących kategoriach:

K12 Julia Krempińska (VI m.)

K21 Maria Pabich (V m.)

K35 Katarzyna Konc (III m.)

M10R Maciej Sztranek (II m.), Franek Krempiński (III m.)

M12 Jan Sztranek (V m.)

M14 Konrad Płóciennik (IV m.), Dawid Zając (VI m.)

M20 Mateusz Ciekański (V m.)

M35 Piotr Krempiński (IV m.)

XXXIII Wawel Cup odbył się w okolicach Złotego Potoku (powiat częstochowski). Te zawody rozgrywane są już od 1982 roku.