Uczestników jest 32. Tylu odliczyło się na starcie. Wśród nich są trzy osoby z Pabianic. Adam Olkusz broni 3. miejsca, które zajął rok temu. Wtedy pokonał 308 kilometrów.

- Nie będę mówił ile zakładam w tym roku. Plany są duże. Na pewno łatwo skóry nie sprzedam – powiedział tuż przed startem.

W biegu biorą udział pabianiczanki z klubu Heros Team: Izabela Sysio i Katarzyna Dumka. Iza rok temu zrobiła 237 kilometrów.

- Miałam cztery postoje i poważniejszą awarię związaną z wychłodzeniem organizmu. W tym roku będę biegła na tyle, na ile organizm pozwoli – powiedziała Iza.

- Dla mnie to pierwszy sprawdzian swoich możliwości. Rok temu biegłam na pięćdziesiątkę. Moim celem jest obserwacja mistrzów – dodaje Katarzyna Dumka.

Przed rozpoczęciem biegu na placu w Parku Wolności panowała radosna atmosfera. Uśmiech na twarzy wywołało menu dla biegaczy, które odczytał Piotr Kardas, dyrektor biegu. Z ciepłych posiłków będą im serwować zupę pomidorową, rosół z makaronem, żurek, czy kaszę z gulaszem. Posiłki są w dwóch wersjach: mięsnej i wege do wyboru. Serwowane są co 6 godzin.

- Ze względu na to menu mam ochotę włożyć strój i pobiec – zażartował Krzysztof Habura, starosta pabianicki.

Władze miasta i powiatu są patronem tego biegu.

- Życzę wam, aby lekko się biegło, żeby była piękna pogoda i abyście zdrowi i cali dobiegli do mety – powiedziała Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek, wiceprezydent Pabianic.

- Zawodnikom, kibicom, sędziom i organizatorom życzę udanego sportowego weekendu – dodał Krzysztof Habura.

48-godzinny bieg zakończy się w niedzielę o 18.30. Nie oznacza to, że uczestnicy będą cały czas biegli. Aby odpocząć, przespać się w namiocie, czy przebrać, muszą jedynie poinformować sędziego.

- Najważniejsze jest obranie właściwego tempa i strategii oraz odpowiedni schemat odżywiania i picia, aby się nie odwodnić – radzi Piotr Kardas, organizator UltraPark Weekend.

Kolejny bieg wystartuje w sobotę o godz. 7.00. Będzie trwał 24 godzinny. Weźmie w nim udział ok. 90 osób. Z Pabianic pobiegną: Przemysław Antczak, Agnieszka Woźniak, Daniel Stusio, Edyta Ryder i Sylwia Nadulska.

W niedzielę odbędzie się ostatni start. O godz. 8.00 pobiegną biegacze na 100 km. W tym biegu kibicować będziemy utytułowanej biegaczce z Pabianic - Milenie Grabskiej – Grzegorczyk. Zdaniem organizatorów pabianiczanka ma szansę na złoty medal. Z naszego miasta udział w tym biegu weźmie również Anna Skurnica. Pobiegnie ok. 30 zawodników.

Biegi rozgrywane są w Parku Wolności.

Organizatorem jest „O co biega Pabianice”. Sponsorem tytularnym zawodów po raz kolejny została pabianicka fabryka okien - ABM Jędraszek.