W sobotę sięgnęli po medal niemal od razu po uroczystym otwarciu mistrzostw. Duet Julia Krempińska i Jan Sztranek zdobył srebrny medal po dobrych, równych biegach. Po emocjonującej walce z Marcinem Richertem - multimedalistą mistrzostw Polski, złoto wywalczył Tomasz Tkaczuk wraz z partnerką z Mazowsza - Anną Górnicką-Antonowicz.

Niedzielny bieg indywidualny to już popis naszych zawodników. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania, projektując wymagające trasy, z mnóstwem trudnych wariantów. Ciężkie zadanie stało przed Julią Krempińską, broniącą złotego medalu z ubiegłego roku. Julia poradziła sobie koncertowo, pewnie wygrywając kategorię K16 i po raz drugi z rzędu stanęła na najwyższym stopniu podium.

Wśród juniorów M16 doskonale pobiegł Jan Sztranek i zajął 2. miejsce. Natomiast klubowemu koledze Maciejowi Andrzejczakowi do medalu zabrakło zaledwie 10 sekund. Zawody ostatecznie ukończył na 6. miejscu.

Mocno obstawiliśmy kategorię M18, w której brązowy medal dorzucił Dawid Kalisiak, tym samym prawdopodobnie pieczętując sobie awans do kadry na mistrzostwa Europy juniorów. Konrad Płóciennik i Dawid Zając w tej samej kategorii zajęli odpowiednio 5. i 6. lokatę. 

Wśród mastersów po raz kolejny swoją dominację zaznaczył Tomasz Tkaczuk, deklasując rywali i zwyciężając z ponadminutową przewagą. Wśród pań w grupie K40 srebro wybiegała Katarzyna Konc, potwierdzając, że na stałe zadomowiła się w czołówce swojej kategorii wiekowej.