Ósemka zawodników Azymutu wystartowała w międzynarodowych zawodach O-Games, które organizuje Śląsk Wrocław. Ukoronowaniem cyklu mają być Światowe Igrzyska World Games, które odbędą się we Wrocławiu w 2017 roku. Na starcie staną zawodnicy z dyscyplin, których nie ma w programie igrzysk olimpijskich.

W tym roku zawody składały się ze sprintu miejskiego, który odbył się na starówce w Świdnicy i skróconego klasyka, który odbył się na stokach Ślęży. Dwójka zawodników z Pabianic stanęła na podium. Dawid Kalisiak w kategorii M14 w sprincie był trzeci i pierwszy w klasyku. Kinga Królik zameldowała się w biegu klasycznym na 3. miejscu. Dla niej te zawody stanowiły eliminacje do Mistrzostw Europy Juniorów w Biegach na Orientację, które odbędą się pod koniec czerwca w Macedonii. Aktualnie po 2 rundach eliminacji znajduje się na 4. miejscu. Przed nią jeszcze 3 rundy.

* * *

21-osobowa grupa Azymutu wystartowała w XXI Mistrzostwach Załęczańskiego Parku Krajobrazowego. W tych zawodach medalowe miejsca zajęli: K10 - 2. Martyna Seliga i 3. Agata Jędryka, K21 - 1. Małgorzata Biniecka, M12 - 1. Jan Sztranek, M14 - 1. Konrad Płóciennik, M16 - 1. Jakub Kisielewicz, 2. Mateusz Jaksa, M20 - 1. Mateusz Ciekański, 2. Patryk Marciniak, M35 - 1. Paweł Sztranek, 2. Jerzy Woźniak. W kategorii rodzinnej pierwsze miejsce zajęła Iwona Sztranek z synem Frankiem.