Po likwidacji mBank Maratonu odbyły się najdłuższe w regionie zawody biegowe zorganizowane przez klub sportowy Szakale Bałut. Blisko 200 uczestników wyruszyło na trasę półmaratonu crossowego po ścieżkach Lasu Łagiewnickiego. Najszybciej, w czasie 1:19:26, dystans 21 km 97m przebiegł Krzysztof Pietrzyk z LKS Koluszki. Doskonale zaprezentowali się biegacze z Pabianic. Michał Olejnik z UKS Azymut z czasem 1:22:41 zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Bardzo bliski podium był też kolejny reprezentant Azymutu, Łukasz Gryzio, który z czasem 1:26:40 zajął 8. miejsce.

W gronie finalistów półmaratonu znalazł się również Arkadiusz Jaksa - radny Gminy Pabianice i współpracownik portalu zyciepabianic.pl, który opowiada nam o biegu:

Odległość 21 km biegiem po lesie to nie jest bułka z masłem. Było ciężko?
- Rzeczywiście trasa półmaratonu była trudna. Miała typowo crossowy charakter w całości nieomal po leśnych ścieżkach z kilkoma bardzo stromymi podbiegami.

Jesteś zadowolony z wyniku?
– Tak, moim celem było złamanie 2 godzin. Osiągnięty czas 1:57:38 sprawił mi dużą satysfakcję. Cieszę się, że udało się to w tak trudnym i wyczerpującym biegu.

Pierwsze odczucia po minięciu mety?
- Ulga, że to już koniec. Byłem bardzo zmęczony i potwornie głodny. Wiedziałem też, że mam dobry czas poniżej 2 h. Ogromna satysfakcja.

Teraz czas na maraton?
- W planach oczywiście jest maraton. Niestety w tym roku kampania samorządowa pochłonie zbyt dużo czasu. Ograniczę się jeszcze do biegu w Uniejowie na 10 km, gdzie spróbuję poprawić swój rekord życiowy i zejść poniżej 50` na 10 km.

Życzymy powodzenia.

Wyniki pozostałych zawodników z Pabianic: Rafał Andrzejczak 1:43:41 (43. miejsce); Michał Łubis 1:55:17 (92. miejsce). Wszystkim gratulujemy!