Dwójka zawodników UKS Azymut Pabianice weszła w skład reprezentacji Wojska Polskiego, startującej w Mistrzostwach Świata Wojska w Biegach Na Orientację, które odbyły się w Danii. Byli to Daria Lajn i Michał Olejnik.

Daria wywalczyła w biegu klasycznym brązowy medal, natomiast Michał Olejnik, mimo że jest jeszcze juniorem, wywalczył w biegu klasycznym 9. miejsce. Była to najwyższa lokata wśród męskiej reprezentacji wojska. Za plecami Michała znalazło się wielu utytułowanych zawodników, w tym wielokrotny medalista mistrzostw świata seniorów i Europy - Andrey Khramov z Rosji.

Jeszcze większy sukces odniosły polskie dziewczęta w biegu sztafetowym zdobywając złoto! Polki pobiegły w składzie: Paulina Faron (Wawel Kraków), Daria Lajn (Azymut Pabianice) i Hanna Wiśniewska (Śląsk Wrocław). Nasza zawodniczka wyprowadziła na swojej zmianie polski zespół z 3. miejsca na 1., uzyskując ponad dwuminutową przewagę.

Michał pobiegł w I męskiej sztafecie na drugiej zmianie,  wyprowadzając polski zespół z 12. na 8. miejsce. Ostatecznie polska sztafeta uplasowała się na 7. miejscu wśród 48 sztafet. Naszą czołową dwójkę czekają teraz rozgrywane corocznie (od 1949 r.) zawody sztafetowe Jukola w Finlandii. Zawody te gromadzą zazwyczaj około 1.500 męskich siedmioosobowych sztafet i około 1.200 kobiecych czteroosobowych sztafet, czyli około 15.000 zawodników. Do dwójki tej dołączy Maria Pabich. Nasi zawodnicy zasilą szwedzkie zespoły klubowe.