7 czerwca druga edycja biegu „Dycha na Piątkę” w Piątkowisku obok Pabianic. Organizator - klub biegacza Korona Pabianice wyznaczył nową, bardziej krosową trasę niż rok temu. Zmianie nie ulegnie jedynie odcinek górski, z tą różnicą, że tym razem odcinek na torze motokrosowym będziemy musieli pokonać dwukrotnie. Suma przebiegu obu odcinków górskich pozwoli wyłonić najszybszą góralkę i najszybszego górala, na których czekają już pamiątkowe ciupagi. Dystans pozostaje ten sam, trasa ma około 10 km. Podobnie jak poprzednim razem, wszyscy biegacze otrzymają pamiątkowy medal na mecie. W zależności od miejsca, będzie to medal w kolorze złotym - dla pierwszych 50 biegaczy, w kolorze srebrnym - dla kolejnych 70 osób, a brązowy dla pozostałych.

Poza biegiem głównym, który wystartuje o godzinie 16.00, odbędą się również zawody dla dzieci na dystansach od 200 do 1.200 m. Dzieci pobiegną godzinę wcześniej niż ich rodzice. Udział w biegach dziecięcych jest bezpłatny. Dla wszystkich milusińskich przygotowane zostały drobne upominki oraz słodki poczęstunek po biegu. Dodatkowo specjalnie dla dzieci zostanie rozstawiony dmuchany plac zabaw, a chętni będą mogli zrobić sobie zdjęcie przy szybowcu, który „wyląduje” na płycie boiska.

Dla tych, dla których bieg to za mało, zostaną rozegrane zawody Cross Beauty Challenge. Współorganizatorem tej konkurencji jest Cross Beauty - pabianicki klub fitness oraz SPA. O nawodnienie zawodników zadba Oshee, a o żołądek - restauracja Karolewska z Pabianic - zapraszając na grochówkę i gorącą kiełbaskę.

- Po biegu wszystkich chętnych zapraszamy na piknik rodzinny organizowany na stadionie. Będzie muzyka, dobre jedzenie i zimne piwo - informuje Rafał Andrzejczak z Korony.

Szczegóły są podane na stronie internetowej koronapabianice.pl