W 2020 oraz w 2021 roku Azymut Pabianice plasował się na piątej pozycji w kraju, uznając wyższość klubów z miast wojewódzkich, czyli Wrocławia, Warszawy, Łodzi i Krakowa. W tym roku tak zawodnicy, jak i trenerzy potwierdzili, że szkolenie w Pabianicach mamy na najwyższym krajowym poziomie.

Azymut po raz trzeci z rzędu jest piąty w Polsce! Przed nami były (jak zwykle) potęgi: Śląsk Wrocław, Orientuś Łódź, Wawel Kraków i UNTS Warszawa.

W pobitym polu zostawiliśmy kluby z większych i dużo bogatszych miast m.in. Szczecina (8. miejsce), Gdańska (9.), Gdyni (11.), Poznania (12.) Gliwic (22.), Lublina (27.) czy Torunia (33.).

Indywidualnie najlepiej spisali się: Kaja Młynarczyk (K16), Julia Krempińska (K20) i Adam Wiśniewski (M12), którzy zostali klubowymi mistrzami Polski. Wicemistrzem kraju może tytułować się Tomasz Pabich (M40), zaś brązowy medal wywalczyła Małgorzata Biniecka (K35).

W czołowej szóstce po bardzo dobrych biegach zawody ukończyli Katarzyna Konc (K45), Piotr Krawczyk (M14), Oskar Wesołowski (M16), Mariusz Pabich (M21).

Gratulujemy!