W biegu średniodystansowym Michał uplasował się na piątym miejscu. Natomiast na dystansie klasycznym - 10 km (900 m 495 m przewyższenia) z czasem 83,05 zajął 3. miejsce.
W obu biegach pokonał wszystkich reprezentantów Polski zarówno z M18 jak M20. Na uwagę zasługuje fakt, że do startował z marszu, zaraz po przyjeździe z obozu w Szklarskiej Porębie.
Pozostali zawodnicy Azymutu startowali w tym czasie w Galewicach (powiat Wieruszów). Tu odbyły się otwarte Mistrzostwa Powiatu Wieruszowskiego. Zawody zgromadziły 150 zawodników z woj. łódzkiego oraz Wrocławia i Twardogóry. Na medalowych miejscach uplasowali się: K16 Małgorzata Siess, K18 Sylwia Gryzio, K21 Małgorzata Biniecka, M10 Konrad Płucienik i Dawid Kalisiak, M16 Mateusz Ciekański, M18 Mateusz Grochowalski, M21 Łukasz Gryzio, Mariusz Pabich, M35 Jerzy Woźniak.