Puchar Najmłodszych rozpoczął się od biegów sprinterskich w ZOO w Łodzi. Jednego dnia odbył się bieg klasyczny, a następnego - wyścigi sztafet. Puchar Najmłodszych uznawany jest za nieoficjalne mistrzostwa Polski dzieci w biegach na orientację.

Do tych zawodów dzieciaki przygotowywały się miesiącami, a niektóre nawet latami. Każdy walczył o swój indywidualny, jak i drużynowy sukces.

Pierwszego dnia zawodów odbył się bieg sprinterski. Tego dnia Adam Horwat (kat. M10N) oraz Maciej Sztranek (kat. M10R) zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych. Drugie miejsce zajął Franek Krempiński (kat. M10R), a trzecie Jan Jachowicz (kat. M10N). Niestety, innym zawodnikom Azymutu zabrakło szczęścia, co sprawiło, że Julia Krempińska (kat. K11), Sebastian Palczyński (kat. M10N), Jan Sztranek (kat. M11) oraz Maciej Boik (kat. M13) zajęli 4. miejsce, natomiast Agata Jędryka (kat. K10N) i Dawid Kalisiak uplasowali się na 5. pozycji.

Kolejny dzień przyniósł kolejne wyzwania, tym razem bieg klasyczny. Nie obyło się bez sukcesów. W swojej kategorii wiekowej (M10R) pierwsze miejsce zajął Maciej Sztranek. Niżej na podium znalazło się jeszcze sześciu podopiecznych z klubu UKS Azymut Pabianice.

Na drugim miejscu uplasowali się: Agata Jędryka (kat. K10N), Franek Krempiński (M10R), Dawid Kalisiak (M14). Na trzecim stopniu podium stanęli: Julia Krempińska (K11), Jan Sztranek (M11) i Dawid Zając (M14).

Niewiele zabrakło też Marcie Kołodziejczyk (K11) i Konradowi Płóciennikowi (M14), którzy zajęli 4. miejsce. Martyna Seliga (K10N) oraz Jan Jachowicz (M10N) uplasowali się na 6. miejscu.
Po dwóch dniach pełnych indywidualnych sukcesów przyszedł czas na bieg sztafetowy, który odbył się w parku „Na Zdrowiu”. Ogromną szansę na zwycięstwo miała męska sztafeta młodzików (kat. M14) w składzie: Dawid Zając, Konrad Płóciennik oraz Dawid Kalisiak. Zawodnicy co prawda dobiegli na metę na pierwszym miejscu, niestety pech sprawił, że jeden z podopiecznych Azymutu za krótko trzymał chipa w puszcze na punkcie kontrolnym i nie potwierdził pobytu, co doprowadziło do tego, że ostatecznie chłopcy musieli obejść się smakiem zwycięstwa.

Odpowiednio czwarte i piąte miejsce zajęły pozostałe sztafety Azymutu w składach: Maciej Andrzejczak, Julia Krempińska i Jan Sztranek (kat. M12) oraz Martyna Seliga, Jan Jachowicz i Sebastian Palczyński (kat. M10).

Ostatecznie w rywalizacji międzyklubowej UKS Azymut zajął dobre 4. miejsce wśród rywalizujących z nim zespołów.