Trasa jest taka sama jak rok temu. Bieg zaczyna się na stadionie Włókniarza. Dalej uczestnicy półmaratonu przebiegną główną ulicą Pabianic, Rzgowską, Południową i Graniczną dobiegną do Rydzyn. Wrócą przez Jadwinin i Bychlew.

W biegu wezmą udział sportowcy i amatorzy z Polski i nie tylko. Swoją obecność zapowiedziało wielu Ukraińców, m.in. rekordzista trasy sprzed dwóch lat. Jest już 1.300 zgłoszeń, w tym 860 osób wpłaciło wpisowe. Organizatorzy spodziewają się, że frekwencja ubiegłoroczna zostanie pobita. Chcieliby, aby pobiegło 1.000 osób. Będzie to jubileuszowa edycja biegu. Z okazji piątego półmaratonu będzie zorganizowany dodatkowy bieg – na 5 kilometrów.

 

- Trasa jest sprawdzona i z atestem. Dobrze, żeby była pogoda przyjemna do biegania - mówi Łukasz Ścibut, organizator półmaratonu. - To jest bieg dla wszystkich. Chcemy, aby pobiegło jak najwięcej pabianiczan. Dystans półmaratonu nie każdy jest w stanie pokonać, z tym mniejszym z pewnością poradzą sobie ci, którzy biegają dla przyjemności po parkach.

Oprócz tego odbędzie się bieg na szpilkach dla pań i półmaratonik dla dzieci. Na panie czeka nagroda finansowa, natomiast najmłodsi mogą wygrać rower. Jest ich 6, czyli tele, ile kategorii wiekowych.

Można zgłosić się na starcie i wpłacić wpisowe. Dla tych, którzy zapiszą się wcześniej, są jednak dodatkowe bonusy. Gadżety ufundowane przez sponsorów i nie tylko. Półmaratończycy dostają m.in. ręcznik, baton, napój izotoniczny.

W tym roku imprezę organizuje Stowarzyszenie „Wszystko Gra-Pabianice”. Więcej szczegółów znajdziemy na stronie internetowej http://pabianickipolmaraton.pl/