Nikt nie sądził, że pobiegnie aż tyle osób. Brakło numerów startowych. Wolontariusze nie nadążali z zapisywaniem chętnych. Pobiegli przyjaciele, znajomi, biegacze i pabianiczanie, którzy na co dzień nie biegają. Sponsorowały pabianickie firmy. Wszystko, aby pomóc chorej dziewczynce.

- To była pełna mobilizacja dla naszej uczennicy. Pobiegli nasi uczniowie ze swoimi rodzinami, nauczyciele i do tego mnóstwo pabianiczan, którzy biegają na co dzień – mówi Krystyna Kucharek, wicedyrektor szkoły. - Dziękujemy wszystkim i cieszymy się, że udało się zebrać tak dużo.

Nigdy akcja charytatywna „12 h z Koroną” nie cieszyła się tak dużą popularnością. Padł rekord zarówno pod względem liczby uczestników, jak i zebranych pieniędzy. Z wpisowego zebrano 11.830 zł. Do tego za każde okrążenie 3 złote płaciły firmy: Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o., PAUL HARTMANN Polska Sp. z o.o. Biegacze zrobili 7.544 okrążeń. Na konto dziewczynki z tego tytułu wpłynie więc 34.462zł.

Akcję organizuje od wielu lat Klub Biegacza Korona Pabianice. Gdy siedem lat zrobili ją pierwszy raz, pobiegło ponad 30 osób. Wtedy nie było zbiórki pieniędzy na szczytny cel. Rok później była to już akcja charytatywna i dzięki temu zmobilizowali 100 osób. Rekordem był rok 2015 – ok. 280 uczestników. W ubiegłym roku 99 uczestników wybiegało 1.443 okrążeń.

Nie jest to bieg po zwycięstwo i nie takie cele przyświecają akcji. Mimo to na koniec zawsze wręczane są statuetki tym, którzy przebiegli najwięcej. W klasyfikacji mężczyzn wygrali: Artur Janecki (99 okrążeń), Piotr Pazdej (94 okrążenia), Grzegorz Stanowski (91 okrążeń). W klasyfikacji kobiet: Iza Sysio (77 okrążeń), Urszula Sujecka (69 okrążeń), Agata Jurkowska (62 okrążenia).