– Mój brat ma 17 lat i choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Nie chodzi i nie mówi – opowiada 25-letni Michał Kubicki.

Wraz z fundacją “Wchodzę w to”, pod opieką ktorej jest pabianiczanin, rodzina chce zebrać pieniądze na specjalistyczny podnośnik transportowo-kąpielowy i przystosowanie łazienki.

Pabianiczanie będą mogli wspomóc rodzinę Kubickich 20 września podczas Biegu Charytatywnego “12H z Koroną”.Zapraszają Klub Biegaczy “Korona” i Arkadiusz Jaksa, kandydat na prezydenta Pabianic.

– Wpisowe wynosi 15 i 20 złotych – mówi Michał Pawlak z “Korony”. – Wpłaty po 15 zł na nasze konto przyjmujemy do 16 września. Można też będzie zapisać się w dniu startu. Wówczas opłata wynosić będzie 20 zł.

Formuła zawodów jest wyjątkowa. Może w nich wziąć udział każdy. Można przebiec, przejść z kijkami, czy po prostu pospacerować wokół dwóch stawów na Lewitynie. Aby zostać sklasyfikowanym, wystarczy zrobić jedno okrążenie - 1.277 m.

– Biegać, chodzić, spacerować będziemy przez 12 godzin, od 7.00 do 19.00 – dodaje Pawlak. – W każdej chwili można zejść z trasy i odpocząć.

 Start w biegu zapowiedzieli znajomi i przyjaciele rodziny, pobiegnie też Michał Kubicki. Jego mama Barbara przymierza się do maszerowania.

 – Mój kolega Marcin tego dnia będzie brał ślub – opowiada Michał. – Zapowiedział, że znajdzie rano czas, by pobiegać.

 Pierwsze sto osób, które się zapiszą, dostanie dyplomy. Na tych, którzy pokonają dystans maratonu, czekają medale honorowe. Dla najlepszych ufundowano puchary.

 – Można będzie aktywnie spędzić czas i pomóc ciężko choremu – dodaje Jaksa.

Więcej informacji na stronie Klubu Biegaczy “Korona” Pabianice, www.koronapabianice.pl/12hzkorona.php.