W tym roku trasa znów biegnie ulicami łódzkich Bałut, największej i najsłynniejszej części miasta. 5-kilometrowy bieg obejmie miejsca, które pamiętają niezwykłą i często burzliwą historię „niepokornej” dzielnicy. Warto być w tym roku na Bałutach, tym bardziej że właśnie obchodzona jest 100. rocznica włączenia dawnej wsi w granice Łodzi.

Udział w biegu to nie tylko porządna dawka endorfin, ale i wsparcie podopiecznych fundacji. Zebrane w tegorocznym biegu fundusze zostaną przeznaczone na budowę zintegrowanego placu zabaw dla niepełnosprawnych dzieci. Dlatego organizator ma nadzieję, że na starcie będzie jak najwięcej biegaczy. Liczy się każda osoba i każdy pokonany przez nią kilometr. W zeszłym roku uczestnicy dzielnie wybiegali dla dzieciaków blisko 1.100 km. To  dystans, jaki dzieli Łódź od Florencji czy Brukseli. 

W tym roku oferta biegowa się poszerzyła. Oprócz biegu głównego na 5 km fundacja zaplanowała też biegi „Mały Cwaniak” dla dzieciaków od 5 do 11 lat oraz „Wózki w biegu” dla osób niepełnosprawnych (oba na 0,5 km). Jest też specjalny bieg Off Bałuty. O co chodzi? Opis, jak również formularze zapisów i inne szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: www.dajpiataka.com.pl.

Na najlepszych czekać będą wyjątkowe trofea sportowe zrobione przez dzieciaki z fundacji. Organizator szykuje też szereg niespodzianek. O niektórych stopniowo dowiadywać się będziecie na stronie lub na biegowym profilu Facebook (https://www.facebook.com/dajpiatakanadzieciaka). Na inne musicie poczekać do września…

Organizator: Fundacja Pomocy Dzieciom Kolorowy Świat, ul. Żabia 10 /12, Łódź.

Koordynator biegu: k.przybyl@kolorowyswiat.org, tel. kom. 793 090 877.