11-13 czerwca odbyły się mistrzostwa Polski w biegach na orientację. Mistrzostwa rozegrano w kategorii juniorów i seniorów (dla kategorii juniorów młodszych były to zawody towarzyszące). W piątek odbył się sprint, w sobotę - bieg krótkodystansowy. Całe zawody zakończyły się niedzielnym biegiem sztafetowym.

Gwiazdą zawodów był Michał Olejnik, który wygrał rozegrany na terenie Politechniki Gdańskiej sprint miejski, uzyskując na dystansie 2,6 km czas 12,59. Na mecie zameldował się z 14-sekundową przewagą nad następnym zawodnikiem (Hetmanek z Gwardii Warszawa). Różnice na mecie między pozostałymi zawodnikami były niewielkie - 10 zawodników zmieściło się w jednej minucie.
W sobotnim biegu rozegranym już w lesie, przewaga była ogromna. Na dystansie 5,7 km Michał uzyskał czas 31,05, wygrywając z następnym zawodnikiem ponad 3 minuty.

W niedzielnym biegu sztafetowym niewiele zabrakło, aby wyprowadzić sztafetę Azymutu na medalowe miejsce. Michał wyruszył na ostatnią zmianę z 9. pozycji, doprowadzając zespół do 4. miejsca (Matesz Ciekański, Mateusz Grochowalski, Michal Olejnik).

Oprócz Michała w czółowce znaleźli się:
Sprint
K16
4. Małgorzata Siess
K18
15. Sylwia Gryzio (punktowane miejsce)
K21
9. Maria Pabich

Bieg Krótkodystansowy
K16
7. Małgorzata Siess
K18
13. Sylwia Gryzio
K21
7. Maria Pabich

Bieg Sztafetowy
seniorki
9. M. Pabich. M. Biniecka. M. Majchrzak