Bieg odbędzie się już w najbliższy weekend. 23 marca pobiegnie 800 osób.

Pabianicki półmaraton rozpoczyna sezon dla biegaczy. Od początku cieszy się dużą popularnością.

- Poprzednie lata to niesamowici zawodnicy i wielkie organizacyjne wyzwania – mówi Łukasz Ścibut, organizator półmaratonu. - To trening przed organizowanymi w Polsce maratonami, których od kwietnia będzie sporo. Półmaraton przyciąga ludzi, bo jest rozgrzewką przed kolejnymi biegami.

Wpisowe zapłaciło już 700 osób. Organizatorzy szacują, że w głównym biegu wystartuje 800 biegaczy.

Start i meta będą tradycyjnie przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Pabianicach. Później zawodnicy pobiegną ulicami: Zamkową, Warszawską, Rzgowską, Hubala (Ksawerów), Graniczną, 20 Stycznia, dalej Rydzyńską do Rydzyn, przez Jadwinin i Bychlew wrócą do Pabianic. Pokonają 21 kilometrów i 97,5 metra.

Jeśli ktoś chce się jeszcze zapisać, może to zrobić przez stronę internetową http://polmaraton.pabianice.zhp.pl/ lub na starcie. Koszt udziału to 80 zł.

Będzie też wiele dodatkowych atrakcji. Panie mogą wziąć udział w „Biegu na szpilkach”. W kilkucentymetrowych obcasach muszą przebiec 100 metrów. Zwyciężczyni otrzyma 500 zł.

- Bieg na szpilkach odbędzie się po raz trzeci. Wymaga od zawodniczek nie tylko dużych umiejętności, ale również poczucia humoru – dodaje Łukasz Ścibut. - Po biegu zapraszamy zawodniczki na chleb ze smalcem. Wpisowe kosztuje 10 złotych.

Będzie również zorganizowany bieg dla najmłodszych. Odbędzie się w sześciu kategoriach: przedszkolaki – 6/7- latki (200 m), uczniowie klas I – II (200 m), uczniowie klas III-IV dziewczyny (400 m), uczniowie klas III-IV chłopcy (400 m), uczniowie klas V – VI dziewczyny (800 m), uczniowie klas V – VI chłopcy (800 m).

Corocznie w Półmaratoniku Pabianickim bierze udział około 150 dzieci. Każde dziecko biorące udział w Półmaratoniku otrzyma koszulkę, napój oraz pączka. Zwycięzcy w każdej kategorii otrzymają nagrody rzeczowe. Wpisowe kosztuje 10 zł.