Jesień to okres, kiedy sezon startów biegaczy na orientację dobiega końca i zawodnicy mogą poeksperymentować , próbując swoich sił w różnych innych imprezach. Najpopularniejszy dla zawodników Azymutu jest coroczny Półmaraton Szakala po Lesie Łagiewnickim. Także w tym roku podopieczni Jerzego Woźniaka wzięli w nim udział.

Najlepiej spośród nich spisali się Mariusz Pabich, który wywalczył 11. miejsce z czasem 1:29:03 i Łukasz Gryzio, który przybiegł tuż za nim i z czasem 1:30:07 uplasował się na 15. pozycji. Obaj w swojej kategorii (do 30 lat) zajęli odpowiednio piąte i siódme miejsce, a pierwszą dwudziestkę udało się zamknąć Patrykowi Marciniakowi (1:40:16). Ponadto na 10. miejscu w swojej kategorii wiekowej uplasował się Rafał Łubis.

***

Podczas gdy w Łagiewnikach odbywała się walka na 21 km, inna dwójka zawodników Azymutu postanowiła przebiec Maraton we Frankfurcie. Witold Tosik uzyskał czas 3:29:16, a Maria Pabich 3:34:42.