W turnieju wystąpiło16 drużyn, które podzielone zostały na 2 grupy mistrzowskie (A i B), walczące o zwycięstwo w lidze i najwyższe lokaty (zespoły, który zajmowały do tej pory w tabeli miejsca 1 – 6.) oraz 3 grupy (C, D i E) dla drużyn z miejsc 7 – 16., walczące o jak największą ilość punktów i gwarancję występu w następnej edycji ligi. 
 
W Powiatowej Hali Sportowej odbył się trzeci, a jednocześnie ostatni z ligowego cyklu Zimowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic, organizowany przez Urząd Miejski w Pabianicach oraz UKS „Animator”.
 
W grupach C, D i E drużyny, które najlepiej zagrały i zdobyły kolejne punkty w ligowej, to: Rydzyny, 5 +jeden, Straż Pożarna, Dzielni i Niedzielni, Wszystko Jedno oraz Bliżej Nieokreśleni. 
 
W grupach mistrzowskich toczyły się natomiast, wielokrotnie bardzo emocjonujące, pojedynki o jak najwyższą lokatę w ligowej tabeli i zwycięstwo w turnieju i lidze. W grupie A obydwa swoje mecze wygrał dotychczasowy lider tabeli - drużyna ADS Lutomiersk, choć nie przyszło im to łatwo. Drużyny Absolwentów SP 14 i Floyd postawiły znaczący opór faworytom. Drugim półfinalistą z tej grupy okazali się Absolwenci SP 14, którzy po wyrównanym spotkaniu pokonali Floyda. Mecze w grupie B to były w niektórych przypadkach prawdziwe dreszczowce. Najpierw Energia (dotychczasowy wicelider) po tiebreaku pokonała Juniora Piątkowisko, a następnie już 2:0 wygrała z zespołem LUPI, zapewniając sobie tym samym wyjście do półfinału. Obserwatorzy turnieju uznawali, że drugim półfinalistą powinien z łatwością zostać Junior, jednak drużyna LUPI postawiła bardzo wysoko poprzeczkę i niespodziewanie w drugim secie doprowadziła do tiebreaka, w którym to dopiero Juniorowi udało się wygrać i awansować z drugiego miejsca do półfinału. 
Tym samym pary półfinałowe utworzyły ADS Lutomiersk i Junior Piątkowisko oraz Energia Pabianice i Absolwenci SP 14. 
Mecz pomiędzy Lutomierskiem i Juniorem stał zarówno na dość wysokim poziomie sportowym, jak i obfitował w niezwykłe emocje i zwroty sytuacji. Szczególnie końcówki setów były wyjątkowo wyrównane i emocjonujące, o czym może świadczyć fakt, że ten mecz był najdłuższym czasowo meczem, rozgrywanym podczas wszystkich meczów w całej lidze. Losy spotkania rozstrzygnęły się w tiebreaku, a w nim minimalnie lepsi okazali się zawodnicy ADS Lutomiersk, choć trzeba przyznać, że przy odrobinie szczęścia dla Juniora losy spotkania mogłyby się potoczyć inaczej. W drugim półfinale Absolwenci SP 14 walczyli jak mogli z młodszymi kolegami z Energii Pabianice, ale pomimo wyrównanego szczególnie drugiego seta, ulegli 2:0, tym samym Energia zasłużenie awansowała do finału.
 
Finał to prawdziwa wisienka na torcie, biorąc pod uwagę wszystkie mecze ligowe i turniejowe w Zimowej Lidze Piłki Siatkowej. W tym meczu obydwie drużyny udowodniły, że nie przez przypadek walczą o zwycięstwo w całej lidze. Jak można było się spodziewać, mecz obfitował w wiele naprawdę bardzo dobrych ataków, bloków i asów serwisowych. Zawodnicy wspinali się na wyżyny swoich umiejętności. Jak przystało na finał, mecz był bardzo wyrównany. Dwa pierwsze sety po emocjonujących końcówkach dały remis 1:1, więc i tym razem musiał decydować tiebreak. W nim walka toczyła się niemal punkt za punkt, z lekkim wskazaniem na drużynę z Lutomierska, która ostatecznie po długiej walce wydarła zwycięstwo. Mecz był tak długi, że tiebreaka wspólnie z kibicami siatkarskimi oglądali już również piłkarze ręczni Pabiksu, którzy zaraz po meczu finałowym rozpoczynali swój mecz ligowy. 
Podsumowując całe zmagania siatkarskie w lidze, zwyciężyła drużyna ADS Lutomiersk, która z perspektywy wszystkich meczów była zespołem zasługującym na to zwycięstwo. Drugie miejsce przypadło świetnie grającej Energii Pabianice, która wygrała drugi turniej, a w trzecim do zwycięstwa w całej lidze zabrakło jej kilku decydujących punktów. Trzecie miejsce w całej lidze zajęli siatkarze Juniora Piątkowisko, którzy za każdym razem toczyli bardzo wyrównane pojedynki z mistrzem i wicemistrzem ligi, które zawsze charakteryzowały się wielkimi emocjami. Jak słusznie stwierdził sam kapitan Juniora, do wyższej lokaty zabrakło im po prostu trochę siatkarskiego szczęścia. 
 
Nagrody najlepszym drużynom wręczał Prezydent Miasta Pabianic Grzegorz Mackiewicz, od którego puchar  Zimowej Ligi Piłki Siatkowej odebrali zawodnicy ADS Lutomiersk.
Kolejna Zimowa Liga Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic na pewno w przyszłą zimę, a więc już pod koniec tego roku. A wcześniej, ze względu na tak duże zainteresowanie i chęci występujących drużyn, być może także inne turnieje siatkarskie wiosną i jesienią.
 
Końcowa tabela Zimowej Ligi Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Pabianic: 
Miejsca 1 – 6. (grupy mistrzowskie):
1. ADS Lutomiersk 29 pkt .
2. Energia Pabianice 27 pkt.
3. Junior Piątkowisko 22 pkt.
4. Absolwenci SP 14  19 pkt.
5. LUPI 12 pkt.
6. Floyd 9 pkt.
Miejsca 7 – 16.: (drużyny walczące o udział w kolejnej edycji ligi)
7. Wszystko Jedno 13 pkt.
Straż Pożarna 13 pkt.
Rydzyny 13 pkt.
10. 5 + jeden 12 pkt .
11. Jutrzenka Bychlew 7 pkt.
Dzielni i Niedzielni 7 pkt.
13. Bliżej Nieokreśleni 4 pkt.
14. II LO 0 pkt.
15. ZHP Pabianice 0 pkt.
16. Dobrońskie Wilki 0 pkt.