Młodzi pływacy zakończyli zimowy sezon mistrzostwami Polski juniorów. W Gliwicach rywalizowało 359 zawodników ze 114 klubów. Z brązowym medalem wróciła do Pabianic Anna Nita, zawodniczka UKS Piątki Konstantynów Łódzki. Cenny krążek 16-latka wywalczyła na ulubionym dystansie 800 m stylem dowolnym z czasem 9:10.86.

W ubiegły weekend do brązu dołączyła jeszcze dwa medale: srebrny i brązowy. Po raz czwarty odbył się w niemieckim Bad Bergzabern międzynarodowy festyn pływacki Pamina 2013. Do tej uroczej miejscowości pod francuską granicą przybyły reprezentacje 30 państw, m.in. Izraela, USA, Kanady, Finlandii, Chin, ZEA. Te dwudniowe zawody to świetna okazja nie tylko do sportowej rywalizacji, ale i nawiązania nowych znajomości.

- Po raz pierwszy brałam udział w tych zawodach dwa lata temu. Rok temu pokryły się one niestety z terminem MP. Cieszę się, że znowu odwiedziłam Bad Bergzabern. To wyjątkowe miejsce i wielkie święto pływania. Mieszkaliśmy u rodziny niemieckiej, trochę podszkoliliśmy język. Same zawody to świetna zabawa. Nie ma tu takiego stresu, jak na mistrzostwach w Polsce, a i tak poprawiłam rekordy życiowe. Dla takich imprez warto wstawać codziennie o 5 rano i ciężko trenować – z uśmiechem przyznaje Ania.

7-osobowa ekipa Piątki z trenerem Mariuszem Wędrychowiczem była jedyną z Polski.