Trzy dni trwały Akademickie Mistrzostwa Polski półfinał A. Północ. Mecze rozegrano w hali sportowej przy św. Jana. Wystąpiły 22 drużyny (198 zawodników) z całej Polski.

– To pierwsze zawody tej rangi w badmintona w naszym mieście – mówi Rafał Grenda z UKS Korona Pabianice. – Szkoda, że nie było pabianiczan. Nasz klub działa dopiero cztery lata.

Pabianice, jako gospodarz imprezy pokazały się z najlepszej strony. Impreza była świetnie przygotowana. Mecze rozgrywano na kilku planszach jednocześnie. Szkoda tylko, że widownia nie była zbyt liczna.

- Mogliśmy oglądać czołówkę badmintonistów Polski – mówi Mariusz Popa z ASZ PŁ. - Między innymi grał Michał Rogalski, czołowy singlista oraz olimpijczyk i podwójny mistrz świata Bartosz Mróz, który gra lewą ręką.

Oto wyniki mistrzostw: 1. miejsce Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku, 2. Uniwersytet Warszawski, 3. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, 4. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie. Miejsca 5-8.: Politechnika Gdańska, Politechnika Łódzka, WAT Warszawa, Politechnika Białostocka. Miejsca 9-12.: Politechnika Warszawska, Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Medyczny w Łodzi. Miejsca 13-16.: Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu, UŁ, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Miejsca 17-20.: Akademia Obronny Narodowej w Warszawie, Uniwersytet Szczeciński, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie. 21-22.: Uniwersytet Gdański, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Lesznie.

22 zespoły rozegrały po 7 meczów. Na każdy mecz potrzebowali 3-4 lotki. W sumie na zawody było przygotowanych ponad 600 lotek.

Organizatorem mistrzostw był Klub Uczelniany AZS Politechniki Łódzkiej.