14-letnia Daria Bujnicka zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Para-Badmintonie w Ulsan, w Korei Południowej.

Pabianiczanka gra w badmintona zaledwie 1,5 roku. Brązowy medal na mistrzostwach świata to jej największy sukces w karierze zawodniczej.

Teraz marzy o tym, by jej dyscyplina stała się dyscypliną olimpijską, by mogła w 2024 roku pojechać na olimpiadę do Paryża.

Brązowej medalistce gratulował sukcesu starosta pabianicki Krzysztof Habura. Mała uroczystość odbyła się w środę w sali kominkowej Starostwa Powiatowego.

W Mistrzostwach Świata w Ulsan startowało 264 zawodników z 41 krajów. Wśród nich Daria Bujnicka i łodzianka Oliwia Szmigiel. Obie dziewczyny to zawodniczki pabianickiego klubu "Badminton dla Wszystkich".

– Daria i Oliwia są 14-letnimi, młodymi zawodniczkami, które mają szczęście trenować wspólnie – dodaje Dorota Popa, trenerka dziewczyn. – Daje im to możliwości sportowego rozwoju.

W Korei Daria grała w dwóch grach, w deblu z Oliwią i grę mieszaną, tzw. mikst w parze z Japończykiem Yohei Hatakeyama. Oliwia zagrała debel z Darią i singiel kobiet.

Daria ma 120 cm wzrostu i była najniższą zawodniczką tych zawodów. Dziewczyna jest bardzo sprawna fizycznie. Świetnie dawała sobie radę na boisku i przy siatce o klasycznych wymiarach.

– Dziewczyny godnie reprezentowały Polskę i mimo tego, że debiutowały na tak dużej imprezie, wykazały ogromną wolę walki, odporność na stres i współpracę na boisku – zapewnia Mariusz Popa, wiceprezes zarządu klubu.