- Nie wszyscy mogą biegać, w tym i ja, dlatego mamy dla takich osób alternatywę – mówił Mirosław Frankiewicz, instruktor nordic walking.

Chodziarze wyruszyli o 11.00 sprzed amfiteatru w Parku Wolności. Pokonali 3 lub 6 kilometrów. Przed wyjściem w trasę rozgrzewkę dla sportowców poprowadziła niezawodna Magda Jarmakowska.

Następnie Mirosław Frankiewicz poinstruował chodziarzy, jak prawidłowo trzymać kijki i jak chodzić. Razem z panem Mirkiem w trasę wyruszyła Agnieszka Szulc, również instruktorka nordic.

Mimo lekkiego deszczu i zimna powędrowało z nimi ok. 45 osób. Po przemarszu wszyscy uczestnicy dostali wodę, owoc i dyplom.

Za udział w marszu nie trzeba było płacić.

Marsz zorganizowało stowarzyszenie „Wszystko gra Pabianice”. Projekty stowarzyszenia to między innymi organizacja Pabianickiego Półmaratonu, któremu towarzyszą takie imprezy, jak: Pabianicki Półmaratonik - bieg dla dzieci w wieku 6-12 lat, Bieg na 5 km, Bieg na Szpilkach. Stowarzyszenie z grupą treningową „Forma na Piątkę” organizuje treningi dla biegaczy i utworzyło pierwszą w Pabianicach ścieżkę biegową i nordic walking. Otworzyło też sekcję dla kolarzy.

Treningi nordic walking odbywają się we wtorki i czwartki o godz. 19.00 (zbiórka przed hotelem Włókniarz) i w niedziele o godz. 8.00 (na parkingu w lesie Karolewskim). Szczegółowe informacje pod numerem tel. 504 987 363 (Łukasz Ścibut - prezes stowarzyszenia) lub 508 702 291 (Mirosław Frankiewicz - członek stowarzyszenia, instruktor nordic walking).