„Morsy” z Formy Na Piątkę rozpoczęły sezon na zimne kąpiele. Gdzie i kiedy można się przyłączyć? W każdy czwartek ok. godziny 20.15 na terenie "Lewitynu"(po treningu Nordic Walking). 

- Dzisiejsze otwarcie sezonu udało się rewelacyjnie. Ogółem 8 osób weszło do wody, w tym trzy nowe morsy i foczki. Serce się raduje. Będzie nas więcej. Dziś było ciepło, nie chciało się wychodzić. Temperatura na zewnątrz 9 stopni, wody ok. 11 . Kąpiel trwała 10 minut. Na zdrowie wszystkim!- mówi Iza Raszewska z Formy Na Piątkę.

Przed dołączeniem do amatorów morsowania należy odpowiednio się przygotować. Przede wszystkim skonsultować swój udział z lekarzem, aby wykluczyć choroby sercowo- naczyniowe. Każdy wchodzi do wody na własną odpowiedzialność.

Co trzeba zabrać?

- suche, ciepłe ubranie na zmianę

- czapkę i rękawiczki

- ręcznik lub szlafrok

- termos z gorącym napojem

- buty do kąpieli lub neopreny.

„Morsowanie” jest coraz popularniejsze. Kąpiele w zimnej wodzie nie tylko hartują organizm. Wykazują też działanie lecznicze. Ruch na świeżym powietrzu poprawia samopoczucie. Nie ma ograniczeń wiekowych.

Jak przygotować się do kąpieli? Przed każdym zanurzeniem zaleca się wykonanie rozgrzewki, np. bieg truchtem, rozciąganie, pajacyki. Samo wejście do wody powinno być dynamiczne, aby nie tracić czasu na wychładzanie się organizmu. Początkujący mors powinien przebywać w zimnej wodzie nie dłużej niż 5 minut. Po zakończonej kąpieli warto dostarczyć ochłodzonemu organizmowi gorący napój i ogrzać się np. kocem.

Należy pamiętać, że przed każdą kąpielą niewskazane jest spożywanie alkoholu i środków odurzających, kofeiny oraz substancji które mogą powodować zwiększenie przepływu krwi.