To pierwsze zawody „Azjatów” w 2021 roku. Tym razem nie walczyli w taekwondo, ale jak widać… nie miało to dla nich znaczenia. Spisali się naprawdę znakomicie.

Wśród kadetek aż pięć krążków wywalczyła Natalia Kowalska (złoto w pointfighting - 37kg, srebro w pointfighting - 32kg, brąz w light contact - 32kg, brąz w walkach na softy - 135cm, brąz w walkach na softy - 145cm). W ślady koleżanki bardzo chciał pójść Mateusz Gorzelak, który ostatecznie na podium zameldował się trzy razy (srebro w light contact - 42kg, srebro w walkach na softy, brąz w pointfighting - 42kg).

Wśród kadetów starszych Azja wywalczyła dwa złote medale (Krystian Kowalski w pointfighting - 37kg oraz Marek Sysio w pointfighting +69kg) i jeden brąz (Julia Śmiałkowska w kick light - 50kg). Do ćwierćfinałów w wadze 57 kg dotarł Nikodem Zielonka.

Błysnęli także juniorzy. Jessica Żabolicka przywiozła do domu trzy medale (złoto w pointfighting - 55kg oraz w wadze 60kg, srebro w kick light - 55kg), o jeden medal mniej zdobył jak Kacper Czap (brąz w pointfighting - 63kg oraz brąz w wadze 69kg). Z kolei Oliwier Baranowski wrócił do Pabianic z jednym krążkiem (złoto w pointfighting - 74kg).

Gratulujemy!