Nowa męska drużyna siatkarska „Energia Pabianice” to zawodnicy w wieku 17-20 lat. Grupa zgłosiła się do Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.

- Perspektywa większej swobody co do decydowania, jak miałyby wyglądać nasze spotkania oraz braku presji, okazały się na tyle przekonujące, iż zdecydowaliśmy się dołączyć do Energii Pabianice - mówi Artur Legeziński, kapitan zespołu.

Swój sezon 2014/2015 młodzi siatkarze rozpoczną od III ligi. Marzą jednak o jak najszybszym awansie do II ligi.

Energia swoje treningi rozpoczęła już w maju i czerwcu, jednak regularnie spotkania trwają dopiero od września. Trenują w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3, dwa razy w tygodniu. Mecze rozgrywają w piątki lub soboty w Łodzi w sali gimnastycznej SP 205.

Mają już na koncie sukcesy. Między innymi trzecie miejsce w turnieju rozegranym w Pabianicach z okazji Mistrzostw Świata w Siatkówkę. W ŁALS jak dotąd rozegrali trzy mecze (z zespołami: TERWO, Goście oraz ŁKSG Inwemer). Trzy razy zwyciężając w stosunku 3:0, co zapewniło im pierwsze miejsce w tabeli.

Postępy męskiej Energii możemy obserwować na facebooku:https://www.facebook.com/pages/M%C4%99ska-Energia-Pabianice/792423074113690

Skład Energii Pabianice: Przyjmujący: (#10 Artur Legeziński - kapitan zespołu, #20 Łukasz Madej, #17 Jędrzej Skowroński, #4 Kamil Simiński – trener) Atakujący: (#11 Adrian Sibiński,Filip Łuczak, Darek Dziuk, Romek Krawczyk) Rozgrywający: (#7 Kewin Bąkowski, #5 Mateusz Łacwik) Środkowi: ( #18 Szymon Kopias, #8 Jan Olbiński, #1 Kacper Nowakowski) Libero: (#16 Dawid Szenrok, Tomek Wolski)