W odnowionym Parku Słowackiego marszałek województwa wręczył najlepszym młodym pabianickim sportowcom oraz ich trenerom nagrody za osiągnięcia w 2014 roku. W tym roku nagrody pieniężne w całym województwie łódzkim otrzyma 403 sportowców i 131 trenerów – łącznie do ich kieszeni z kasy województwa trafi ponad pół miliona złotych.

- Zachęcamy, by w lokalnych klubach zajmować się sportem. Tutaj też rodzą się talenty – mówił Stępień. – Nagradzamy nadzieje nie tylko pabianickiego sportu, ale i sportu w całej Polsce, bo honorujemy mistrzów kraju i mistrzów Europy.

Starosta Krzysztof Habura dodał, że Urząd Marszałkowski pomógł też w wybudowaniu hali powiatowej oraz hali w Lutomiersku. Jak wyliczył Habura, powiat pabianicki dostał z województwa na budowę obiektów sportowych 3,5 miliona złotych.

Lista wyróżnionych sportowców:

Zapasy: Dawid Grobelny (PTC), mistrz Polski juniorów młodszych – 1.550 zł;

Sumo: Mateusz Domagała (PTC) – mistrz Europy juniorów młodszych – 1.850 zł;

Sumo: Jakub Madaj (PTC) – brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych – 1.090 zł;

Biegi na orientację: Kinga Królik (Azymut) – wicemistrzostwo Polski juniorów – 1.210 zł;

Biegi na orientację: Grzegorz Siess i Dawid Kalisiak (Azymut) – wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych (sztafeta) – obaj po 605 zł;

Szermierka: Julia Walczyk (Zjednoczeni) – 5. miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych – 1.850 złotych;

Szermierka: Małgorzata Strachowska i Julia Strachowska (Zjednoczeni) – drużynowe mistrzynie Polski juniorów młodszych – obie po 775 złotych.

Wyróżnieni trenerzy:

Przemysław Pawłowski (Zjednoczeni) – 2.000 zł;

Waldemar Sawosz (PTC) – 1.900 zł;

Grzegorz Szyszka (PTC) – 1.400 zł;

Jerzy Woźniak (Azymut) – 1.160 zł.

Na koniec Waldemar Sawosz wręczył marszałkowi książkę „100 lat PTC” i zaprosił na przyszłoroczne obchody 110. rocznicy klubu.

- Jesteśmy z tego samego rocznika, co Cracovia i Pogoń Lwów. Reszta klubów w Polsce to przy nas przedszkolaki – powiedział Sawosz.