Sześcioro funkcjonariuszy KPP w Pabianicach zostało wyróżnionych za wzorowo pełnioną służbę.  Zatrzymali sprawców przestępstw na gorącym uczynku.
W ręce starszej sierżant Magdaleny Saktury i posterunkowego Sylwestra Baranowskiego wpadli "złomiarze". Ukradli oni metalową bramę z posesji przy ul. Narutowicza. Łup wieźli wózkiem do skupu złomu. Nie dojechali.

Wśród nagrodzonych są też starszy sierżant Mariusz Rafałek i starszy posterunkowy Łukasz Opaliński. Dzięki nim w markecie przy ul. Łaskiej zatrzymano dwóch mężczyzn, którzy podczas szarpaniny uszkodzili bramkę przy kasie (okazało się też, że jeden miał przy sobie skradzione tam chwilę wcześniej słodycze).
Kolejnym dwóm uhonorowanym funkcjonariuszom – sierżantowi sztabowemu Marcinowi Muszyńskiemu i starszemu posterunkowemu Łukaszowi Łuczyńskiemu udało się ustalić miejsca przebywania, a następnie zatrzymać pabianiczanina, który był poszukiwany do odbycia kary więzienia. Mężczyzna jest już za kratami.
– Nagrody to uznanie za wasze zaangażowanie, skuteczność w działaniu, profesjonalizm i kształtowanie pozytywnego wizerunku pabianickiej policji – podkreślał inspektor Cezary Petrus, komendant KPP.